Základem investování je správné stanovení investičních cílů

Správné stanovení cílů je základem u mnoha činností a investování není odlišné. Špatný cíl: rychle zbohatnout. Správný cíl: stabilně a s minimalizovaným rizikem zhodnocovat své investice o 20 procent za rok (nebo méně).

Mnoho začínajících investorů se nachytá na líbivé nabídky různých reklam a vyláme si zuby na tom, že se snaží splnit si nerealistické cíle.

Možnost rychle zbohatnout znamená taky vysokou pravděpodobnost rychle zchudnout.

Neexistuje možnost rychle zbohatnout bez vysokého rizika.

Svět financí je v tomto velmi spravedlivý.

Zkušený investor se ptá nejprve především na rizika. Začátečníkovi se zalesknou oči, když vidí teoretickou možnost vysokého výdělku, a nic jiného už nechce vidět. To je ovšem základní chyba.

Vždy přemýšlejte nad riziky. A pokud Vám je někdo chce zamlčet nebo dokonce tvrdí, že riziko neexistuje, měla by se Vám rozsvítit rudá varovná kontrolka. Přijatelné riziko není problém, ale musíte si ho být plně vědomi.

Až příště zahlédnete reklamu na zhodnocení 100% měsíčně, tak si řekněte „to by bylo hezké, ale to taky znamená riziko -100% měsíčně“ a s klidným srdcem se věnujte svým investičním cílům, které odpovídají míře rizika, které jste ochotni snést.

Stanovte si správné investiční cíle a od toho se budou automaticky odvíjet správné kroky.

Nejnovější články na blogu