Jak vydělat miliony intradenním obchodováním s malým účtem?

Máte pár tisíc dolarů a chtěli byste je rozmnožit intradenním obchodováním na burze? Přečtěte si tento článek a dozvíte se, jak udělat z pár tisíc miliony.

Nedávno mě oslovila dlouholetá podnikatelka s tím, abych jí poradil s obchodováním na burze. Má určitý obnos peněz a chtěla by jej zdvojnásobit. Pokud možno co nejrychleji, třeba do roka, protože má komplikovanou životní situaci a peníze nutně potřebuje.

Objevila lidi, kteří učí umění rychlého výdělku na burze. Vše si zevrubně nastudovala a už má celkem přehled, jaké indikátory by chtěla pro obchodování používat, jakou metodou vydělávat a kolik času denně obchodovat, aby jí to nenarušovalo její současný život.

A já jsem jí měl poradit, jestli je její představa správná…

Cesta do nebe. Foto aconant, Morguefile.

Jak je možné dosáhnout na burze 100% zhodnocení finančních prostředků do jednoho roku?

Štěstím, nebo nijak.

Štěstí na burze bezesporu existuje a nejeden obchodník na něm vydělal jmění.

Vše vyplývá z distribuce zisků při náhodném vstupu do obchodů. Pokud jste ještě nečetli mé předchozí články k tomuto tématu, doporučuji:

Ruční intradenní obchodování má dle mého názoru stejnou distribuci zisků jako náhodné vstupy do obchodů.

Za prvé, pokud existuje kombinace indikátorů pro vstup a výstup z obchodu, která zaručuje zisky, zcela jistě by šla naprogramovat a obchodovat automatem. Je nesmysl obchodovat takový zázrak ručně a snižovat úspěšnost obchodů lidským faktorem.

Za druhé, jestliže při vstupu do obchodu hraje roli nejen pevně daná kombinace indikátorů, ale také „cit“ pro trhy a podobné subjektivní parametry, pak se takový systém nedá popsat. Další věc je, že lidský mozek sice oplývá inteligencí, kterou počítač nemá, ale je pomalý. Komplikovaná rozhodnutí trvají dny, týdny nebo dokonce měsíce. Je člověk schopen rozhodovat se v řádech sekund a minut lépe než počítač?

Za třetí, není v silách člověka, aby byl psychicky v dokonalém rozpoložení každý den několik hodin, po dobu jednoho roku a déle. A to byste museli, protože intradenní obchodování znamená obchodovat každý den několik hodin. I kdybyste skutečně měli zázračný systém, vlastní chybovostí z něj uděláte systém nefunkční.

Za čtvrté, proč si investiční fondy nenajmou armádu intradenních obchodníků a nevydělávají 100% ročně?

Osobně jsem ruční intradenní obchodování před lety zkoušel. Věnoval jsem mu poměrně hodně úsilí a bez pozitivního výsledku. Podle mě nelze ručně intradenně dlouhodobě vydělávat a ruční intradenní obchodování má distribuci zisků stejnou, jako náhodné obchodování.

Při obchodování na burze máte rozhodně větší šanci na úspěch než při sázce do loterie. Pokud chcete zkusit štěstí, určitě je dle mého názoru lepší klikat na burze, než koupit tisíc lístků do loterie. Na burze se ještě k tomu něco naučíte.

Jak se dá skutečně vydělávat na burze?

Obchodování na burze je samostatný obor. Změna oboru zabere 3 až 5 let. Můžete si z finančních trhů udělat svůj koníček. Také se můžete rozhodnout pro změnu svého hlavního pracovního oboru. Jestli budete schopni vydělávat se bohužel dozvíte až později, po letech.

Kdybyste se chtěli stát právníkem, máte přesně nalinkovanou cestu, a když absolvujete všechny potřebné kroky, kariéra právníka Vás nemine. Nemusíte se stát nejlepším právníkem v republice, ale právníkem budete a slušně se tím uživíte, to je v podstatě jisté.

Burza je jiná. Můžete okopírovat všechny kroky jiného úspěšného obchodníka, a přesto nebudete úspěšní. Dokud to nezkusíte, výsledek se nedozvíte.

Důležitá jsou realistická očekávání. Na burze vydělávat lze, ale „pouze“ v řádu nižších desítek (nebo jednotek) procent ročně.

Podstatný je kapitál. S částkou menší než milion korun nemá dle mého názoru obchodování smysl. Jedině jako koníček. Ekonomicky to smysl nedává. Velikost účtu je jeden z hlavních parametrů úspěchu na burze.

Nejnovější články na blogu